بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش

اقامت و اسکان در اتریش

به طور کلی ، هر تبعه کشور ثالث که قصد دارد بیش از شش ماه در اتریش بماند ، باید اجازه اقامت دریافت کند. قوانین مربوطه در قانون اسکان و اقامت اتریش و قانون استخدام بیگانگان کدگذاری شده است. یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای اکثر عناوین اقامت دائم کارگران ماهر (کارت قرمز-سفید-قرمز) در دسترس است.. برای دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز ، متقاضی باید به میزان مورد نیاز برای رده اقامت مورد نظر خود دست یابد و شرایط عمومی و ویژه دیگری را نیز داشته باشد. کارت های قرمز-سفید-قرمز در دسترس کارگران بسیار ماهر ، کارگران ماهر در مشاغل کمیاب ، سایر کارگران اصلی ،

اعضای خانواده دارندگان کارت قرمز-سفید-قرمز در صورت داشتن شرایط عمومی عنوان اقامت مندرج در قانون تسویه حساب و اقامت، قرار میگیرد.

مروری کلی

قانون اسکان و شرایط عمومی تأیید اقامت اتریش ، انکار و پس گرفتن عناوین اقامت برای خارجیانی را که بیش از شش ماه در اتریش اقامت دارند یا قصد اقامت دارند ، و همچنین حقوق اقامت مطابق با اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) تعیین میشود. خارجی ها به افرادی گفته می شوند که تابعیت اتریش را ندارند ، در حالی که اتباع کشور های ثالث افرادی هستند که نه شهروند منطقه اقتصادی اروپا (EEA) هستند  و نه سوئیس. عناوین اقامتی مختلف بسته به هدف اقامت ارائه می شود. قانون اسکان و اقامت به طور کلی توسط وزارت فدرال اجرا می شود.

به عنوان یک استثنا ، شرایط لازم برای داشتن عنوان اقامت بر اساس وضعیت پناهندگی یا سایر دلایل سزاوار توجه ویژه در قانون پناهندگی 2005 ،  که توسط اداره فدرال امور مهاجرت و پناهندگی اتریش اداره می شود ، رمزگذاری شده است.

 مهاجرت دائمی

قانون اسکان و اقامت بین مهاجرت دائم و مهاجرت موقت تفاوت قائل می شود. یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای اکثر عناوین اقامت دائم برای کارگران بسیار ماهر (کارت قرمز-سفید-قرمز) در دسترس است. برای اعدادی که می توان هر ساله اعطا کرد هیچ محدودیتی وجود ندارد. برای دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز ، متقاضی باید به میزان مورد نیاز برای رده اقامت مورد نظر خود دست یابد و شرایط اضافی را نیز داشته باشد. امتیازات برای تحصیل ، تجربه حرفه ای ، سن و مهارت های زبان (آلمانی و انگلیسی) اعطا می شود. امتیازات اعطا شده برای این عوامل و حداکثر امتیازهایی که می توانند کسب شوند بسته به نوع اجازه اقامت شخص متقاضی است. سرویس اشتغال عمومی اتریش برنامه ها و اسناد ارسالی را ارزیابی می کند و امتیاز می دهد.

کارت قرمز-سفید-قرمز با اصلاح قانون اسکان و اقامت و قانون اشتغال بیگانگان ایجاد شد و از جولای 2011 در دسترس است. این کارت فقط برای اتباع کشورهای ثالث در دسترس است. علاوه بر این ، تعداد محدودی مجوز تسویه حساب برای گروه های خاصی از افراد در دسترس است،  به عنوان مثال افرادی با "استعدادهای برجسته" ، مانند هنرمندان و محققان، یا مستمری بگیران و افراد مستقل از نظر مالی.  آن مجوزهای تسویه مشمول سیستم امتیاز نمی شوند. اجازه تسویه حساب بازنشستگان و افراد مستقل از نظر مالی هر ساله به سهمیه خاصی محدود می شود. برای سال 2019 ، 445 مورد موجود بود.

کارت های قرمز-سفید-قرمز به گروه های زیر از اتباع کشور های ثالث اعطا می شود که شرایط عمومی عنوان اقامت مندرج در قسمت اول قانون حل و فصل و اقامت و سایر شرایط خاص مندرج در قانون استخدام بیگانگان را دارند.

·        کارگران بسیار ماهر

·        کارگران ماهر در مشاغل کمیاب

·        سایر کارگران اصلی

·        فارغ التحصیلان دانشگاه ها و کالج های آموزش عالی اتریش

·        کارگران کلیدی خود اشتغالی

·        بنیان گذاران استارت آپ 

الزامات عمومی

الزامات کلی این است که

·        محل اقامت فرد خارجی منافاتی با منافع عمومی (نظم و امنیت عمومی) ندارد.

·        شواهد نشان می دهد بیمه درمانی همه خطرات را پوشش می دهد.

·        شواهد ، وسایل کافی برای تأمین معاش را نشان می دهد تا مقامات منطقه ای و محلی تحت فشار مالی نباشند. 

·        اعطای عنوان اقامت تأثیر مهمی در روابط اتریش با سایر کشورها یا افراد قانون بین الملل نخواهد داشت.بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  گردشگری ارم بلاگ   |   مشاور ایرانی در لندن   |   تهران وکیل   |   فروش تجهیزات ویپ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دهکده لاغری تهرانپارس-چربی سوزی و عضله سازی 09194242696 دهکده لاغری تهرانپارس-چربی سوزی و عضله سازی 09194242696 مشاهده